Vijesti iz našega razreda

Memento prijateljstva 5

Školska godina bliži se kraju, a time i radionice etwinning projekta   "Memento prijateljstva 5".

U drugom dijelu drugog polugodišta provedene su tri radionice: Nije dobro biti zlopamtilo, Kako se osjećam kada me vrijeđaju i omalovažavaju i Zašto nije lijepo biti tužibaba. Radionica "Nije dobro biti zlopamtilo",  pričom o dvije nerazdvojne prijateljice koje je posvađala dobivena slaba ocjena, uvela je učenike u svakodnevicu manjih i većih problema među prijateljima. Pažljivo su slušali tko je koga povrijedio i iznosili svoje mišljenje o djevojčicama i njihovoj svađi. Na kraju su djevojčicama uputili savjete kako mogu razriješiti svoju svađu.

U radionicu "Kako se osjećam kada me vrijeđaju i omalovažavaju" učenike je uvela ginjol lutka Nela. Ispričala im je priču o situaciji u kojoj su je prijatelji vrijeđali. Govorila je koliko je bila tužna i povrijeđena. Po njezinoj priči, učenici su poveli razgovor o tome što se Neli dogodilo. Lutka ih je potaknula da govore i pišu o tome što je njih povrijedilo. Na kraju, lutka Nela i lutak Pero pomogli su im da ispričaju priče u kojima su ih povrijedili prijatelji od kojih to nisu očekivali.

Posljednja radionica potakla je učenike da govore o tužakanju i tužibabama. Tijekom radionice raspravljali su o mnogim pitanjima: Zašto neki učenici vole tužakati? Može li prijatelj tužakati svog prijatelja? Što učiniti ako se to dogodi? Na kraju su pisali zašto ne žele da im tužibaba bude prijatelj.

objavio: Višnja Špicar   datum: 16. 5. 2019.

« Ožujak 2024 »