Ispis statistike od 22. 9. 2016.

Višnja Špicar - 3. D razred

Mjesečni planovi

Kriteriji vrednovanja

E-mail: visnja.spicar@skole.hr

Vijesti iz našega razreda

Radionica u Centru Rudolfa Steinera u Donjem Kraljevcu

U društvu dobro znanih prijatelja, učenika 2.P te malih ekologa četvrtaša iz Nedelišća, učenici 2.D posjetili su Centar Rudolfa Steinera u Donjem Kraljevcu.

Iako su trebali ustati jako rano jer je vlak iz Dunjkovca polazio prije 7,00 h, svi su bili uzbuđeni. Većini je ovo bila prva vožnja vlakom. Na željezničkom kolodvoru u Čakovcu, gdje su čekali ostale učenike koji su u Čakovec stigli školskim autobusom, vrijeme su kratili razgledavanjem čekaonice i listanjem propagandnih materijala. Zatim su se ukrcali u vlak za Donji Kraljevec. Putem su uočili da pruga prolazi kroz nizinski dio Međimurja, promatrali polja pripremljena za sjetvu i zečeve koji su trčkarali u blizini pruge.

U Centru su učenike dočekale gđa Dijana Posavec, ravnateljica i gđa Amalka Vukelić, stručna suradnica. Ponudile su svima kolače i ukusan čaj, a zatim je ravnateljica učenicima ukratko predstavila Rudolfa Steinera i rad Centra. Gđa Amalka, po zanimanu agronom, u zanimljivom je predavanju govorila o tlu i prirodnom načinu obrade tla. Potom su učenici podijeljeni na dvije skupine. Prva skupina sudjelovala je u igri asocijacija, a druga skupina trebala je izraditi plakat na osnovu svega što su čuli. Obje skupine prošle su i prvu i drugu radionicu. Na kraju su predstavnici skupina u nekoliko rečenica predstavljali plakate.

Vlakom su zatim putovali do Čakovca, gdje im se ukratko obratio gospodin Tihomir Štefulj, prometnik na Željezničkom kolodvoru Čakovec. Prije ukrcavanja u školski autobus, trebalo se i malo zasladiti sladoledom. Umorni i zadovoljni viđenim, sretno su se vratili u školu. Tako je prošao još jedan uzbudljiv dan terenske nastave.

objavio: Višnja Špicar   datum: 10. 4. 2019.

« Ožujak 2024 »