Svi za jednoga – jedan za sve

Jeste li se ikada zapitali što predstavlja logo naše škole: četiri boje (žuta, crvena, tamnoplava i svjetloplava) raspoređene oko plavog kruga? Boje koje se grle predstavljaju poštovanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti među učenicima i ljudima općenito. Plavi krug u središtu simbolizira izvor znanja na temelju kojeg se zasniva tolerancija. U dvorištu naše škole smještena je fontana u obliku loga, a podsjetnik na poštovanje, prihvaćanje različitosti i toleranciju nalazi se i na zidovima školske zgrade.

Dan planeta Zemlje koji se obilježava 22. travnja potaknuo nas je da logom ukrasimo i školsko dvorište. Učenici su uz pomoć ravnatelja, domara, učiteljice razredne nastave, učitelja Likovne kulture i učiteljice Biologije izradili cvjetnjak u koji su posadili ukrasno cvijeće u spomenutim bojama. Usput su vježbali toleranciju shvativši da: nekome bolje ide dizanje teške kante pune zemlje dok drugome više leži pedantan posao sadnje cvijeća; pojedinci se usude držati gujavicu u ruci, dok drugi ipak više vole životinju promatrati iz daljine; neki su vješti u kombiniranju boja dok drugima bolje ide predviđanje količine potrebnog materijala… U nadolazećim tjednima učenici će još raditi na uređenju cvjetnjaka pa kad budete u prolazu, slobodno navirite u školsko dvorište i provjerite kako radovi napreduju. Ne zaboravite pritom uživati u pogledu i simbolici!

Izradu cvijetnjaka omogućio je gospodin Drago Novak i Elting d. o. o. doniravši i pripremivši potrebne materijale.

Mateja Horvat

objavio: Martina Horvat Kolar Mateja Horvat   datum: 19. 5. 2024.

« Srpanj 2024 »