I u ovogodišnji projekt Tehnologija – spas ili propast uključili su se baš svi učitelji škole (i ostali djelatnici prema zaduženjima) – razrednici sa svojim razredima, voditelji sa svojim izvannastavnim aktivnostima, predmetni učitelji s temama iz svojega predmeta, pojedini učitelji s interesnim skupinama učenika…

Cilj projekta bio je upoznati učenike s pojmom i značenjem tehnologije, s razvojem tehnologije po granama i područjima, s utjecajem tehnologije na osobni i društveni kontekst, osvijestiti kod učenika i potencijalne negativne posljedice, opasnosti i mogućnosti zlouporabe tehnologije, formirati svijest o potrebi vođenja brige za sigurno i odgovorno korištenje novih tehnologija, ali i pobuditi interes za kreiranjem novih tehnologija i inovacijama.

Planiralo se, razmišljalo, smišljalo, istraživalo, razrađivalo tjednima.

Istraživali smo povijest tehnologije po granama – u prometu, graditeljstvu, komunikacijama, zdravlju, proizvodnji, stanovanju, obrazovanju; refleksije tehnologije u umjetnosti i kulturi, društvenim odnosima i sportu; proučavali tehnologiju kao znanstveni alat; bavili se tehnološkim greškama i zlouporabom tehnologije te tehnologijom budućnosti.

Rezultati rada predstavljeni su izložbama, posterima, predavanjima, radionicama, PP prezentacijama, kvizom pa čak i scenskim prikazom. A posebno su nam zanimljivi bili i automobili koje su članovi Oldtimer kluba Međimurje izložili u školskome dvorištu.