PODJELA SVJEDODŽBI

Uzbuđenje u Našoj Školi: Sudjelovanje na NABOJ Junior natjecanju

U našoj školi se održalo uzbudljivo međunarodno natjecanje NABOJ koje pruža jedinstvenu priliku za poticanje interesa za znanost, razvoj kritičkog razmišljanja i promicanje timskog rada među učenicima.

Dana 24. studenoga 2023. naši učenici su sudjelovati na prestižnom NABOJ Junior natjecanju koje je održano u Osnovnoj školi Nedelišće. Natjecateljska ekipa sedmaša i osmaša Jakov Marodi 7c, Noa Molnar 8b, Asja Treska 8d, Zoja Legin 8d.

Učenike su pripremali za natjecanje učitelj Milan Đurić, prof. i učiteljica Karmen Habijan Buza, prof.

Ovaj događaj pruža platformu za učenike da pokažu svoje znanje i vještine, te da se natječu s vršnjacima iz cijele Europe. Natjecanje se istovremeno održava u nekoliko zemalja, uključujući Belgiju (online), Češku Republiku, Hrvatsku (online), Nizozemsku (online), Poljsku, Slovačku i Španjolsku (online). Rezulati su odmah vidljivi po svakom riješenom zadatke te je naša ekipa osvojila 2. mjesto u Međimurskoj županiji odnosno 18mjesto u Hrvatskoj.

Sudjelovanjem na NABOJ Junior natjecanju pružala se prilika da razvijaju interes za znanost i produbljuju svoje znanje iz matematike i fizike kroz izazovne zadatke, poboljšavaju kritičko razmišljanje rješavanjem kompleksnih problema, promiču timski rad, stječu međunarodno iskustvo s učenicima iz drugih zemalja, što povećava njihovu konkurentnost na međunarodnoj razini.

Karmen Habijan Buza, prof.

objavio: Karmen Habijan Buza   datum: 10. 6. 2024.

« Srpanj 2024 »