PODJELA SVJEDODŽBI

RAZREDNI PROJEKT POSEBNOG ODJELA– „PRIČA PROLJETNOG ŠEŠIRA“

Učenici posebnog odjela OŠ Nedelišće tijekom proljeća 2024. godine sudjelovali su u razrednom projektu pod nazivom „Priča proljetnog šešira“. Provedba projekta odvijala se na različitim predmetima. Na satima prirode i društva razgovaralo se o glavnim obilježjima proljeća. Opisivanje proljeća omogućilo je da učenici lakše zamisle kako bi izgledali proljetni šeširi. Zamišljeni šeširi pretvoreni su različitim tehnikama u one stvarne na satima likovne kulture, pršteći bojama i proljetnim ugođajem. Preostalo je još osmisliti priču o pustolovini koju bi jedan proljetni šešir mogao doživjeti. Tome su bili posvećeni sati hrvatskog jezika i sati razrednika. Bilo je puno ideja i prijedloga, ali odabrani su samo neki kako bi priča imala „glavu i rep“.

Priča ide ovako:

Bok, zovem se Šarenko. Zelene sam boje i pun šarenog proljetnog cvijeća. Ispričat ću vam svoju priču. Živio sam u kući. Jednog dana puhao je vjetar. Prozor je bio otvoren pa sam odletio. Letio sam nebom. Otputovao sam na selo. Vidio sam ljude, životinje, kuće, šume, polja i aute. Sreo sam ljude i druge šešire. Razgovarao sam s njima. Ispričali su mi svoje priče. Neke su bile vesele, a neke tužne. Opet je zapuhao vjetar. Vratio sam se kući. Bio sam umoran, ali sretan.

objavio: Maja Barbić Adela Petriš   datum: 18. 6. 2024.

« Srpanj 2024 »