Uspješno Prvenstvo Hrvatske u Sudokuu za naše učenike!

Matematički umovi diljem Hrvatske okupili su se na najuzbudljivijem događaju za osnovnoškolce i srednjoškolce - Prvenstvu Hrvatske u Sudokuu

U našoj školi se 27. listopada 2023. natjecalo 31 učenik natjecatelj u kategoriji Bistrići 8 učenika i 23 učenika u kategoriji Kadeti te su 64 učenika iz Međumurja pozvani sa svojim izvrsnim plasmanom među najelitnijim školama na regionalno natjecanje.

Centar našeg regionalnog natjecanja „Sudoku 2023“ Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec ugostila je i 4 naša natjecatelja Kadeta učenici Nikol Kraljić 5a, Nela Marciuš 8b, Noa Molnar 8b s mentoricom učiteljicom Karmen Habijan Buza, prof., Tena Krnjak 6b mentoricom učiteljicom Jelenon Sršan Pavlic, i 4 učenika Bistrića Leon Novak 4b, Lorena Ciceli 4b, Filip Pintarić 4b, mentoricom učiteljicom Ivanom Slukić,  i Vilim Đuran 4P mentoricom učiteljicom Snježanom Topolnjak u subotu 25. studenoga 2023.

Ovo prestižno natjecanje okuplja mlade ljubitelje matematike i logike koji se vole natjecati u rješavanju jedne od najpopularnijih zagonetki na svijetu.

Sudoku je igra logike koja je postala pravi globalni fenomen. Sastoji se od kvadratne mreže podijeljene na devet manjih kvadrata, također podijeljenih na devet polja. Cilj je popuniti svako polje brojem od 1 do 9, pri čemu se isti broj ne smije ponoviti u istom redu, stupcu ili manjem kvadratu. Sudoku zahtijeva logičko razmišljanje, strpljenje i preciznost, te je izazov koji će testirati vještine svakog sudionika.

Prvenstvo Hrvatske u Sudokuu okuplja najbolje osnovnoškolce iz cijele zemlje, a natjecatelji u nekoliko kategorija, ovisno o dobi imaju priliku pokazati svoje vještine rješavanja Sudoku zagonetki kroz seriju izazovnih runda različitih razina težine, od jednostavnih do naprednih, kako bi se osigurala pravedna i izazovna igra za sve sudionike.

Posebno je zanimljiva kategorija "Timski Sudoku". U ovoj kategoriji, timovi osnovnoškolaca će se udružiti i zajednički rješavati Sudoku zagonetke što promiče timski rad, suradnju i strategiju među sudionicima.

Prvenstvo Hrvatske u Sudokuu nije samo natjecanje, već i prilika za učenje, razmjenu iskustava i upoznavanje s drugim zaljubljenicima u matematiku kroz upoznavanje s mladim matematičarima iz drugih škola, razgovarom o svojim pristupima rješavanju zagonetki i stjecati nova znanja i vještine. No, najvažnije je sudjelovanje i prilika za razvijanje ljubavi prema matematici i logici.

Ako ste zaljubljenik u matematiku i logiku, Prvenstvo Hrvatske u Sudokuu je pravi događaj za vas! Pridružite se natjecanju druge godine i otkrijte čarobni svijet Sudoku zagonetki.

Karmen Habijan Buza, prof.

objavio: Karmen Habijan Buza   datum: 10. 6. 2024.

« Srpanj 2024 »