Otkrivanje Čarobnog svijeta matematike na Večeri matematike!

Ove godine su u našoj školi prvi tjedan prosinca 2023. više od 200 učenika i roditelja s učiteljima odlično bili pripremljeni i spremni za nezaboravno iskustvo koje nam je pružala Večer matematike da zavolimo matematiku i otkrijemo njezinu čarobnu stranu.

Možda ste već čuli za ovaj događaj ili ste čak sudjelovali u njemu. U svakom slučaju, pripremite se za uzbudljivo putovanje kroz matematički svijet i druge godine u našoj školi!

Večer matematike je edukativni događaj koji se održava diljem Hrvatske. Organiziraju ga škole, matematička društva i učitelji kako bi promovirali ljubav prema matematici i pružili učenicima i njihovim obiteljima priliku da se zabave i istraže matematičke koncepte na interaktivan način. Ovo je prilika da matematiku doživite na potpuno novi način, kroz zabavne aktivnosti, igre i izazove.

Večer matematike pruža širok spektar aktivnosti za učenike svih uzrasta. Možete sudjelovati u matematičkim igrama, slagalicama, zagonetkama, kvizovima i još mnogo toga. Svaka aktivnost je osmišljena na kreativan način kako bi vam omogućila da se zabavite dok istovremeno razvijate matematičke vještine. Bez obzira na vašu dob, sigurno ćete pronaći nešto što će vas zaintrigirati!

Možete sudjelovati u grupnim aktivnostima, rješavati zadatke zajedno s prijateljima ili obitelji te tako razvijati svoje timske i komunikacijske vještine. Tko zna, možda ćete otkriti da zajedno možete riješiti naizgled nerješive probleme!

Postala tako popularna u Hrvatskoj da se sada održava kao nacionalni događaj. Tisuće škola i ustanova sudjeluju diljem zemlje, stvarajući pravu matematičku atmosferu. To znači da imate priliku susresti se s učenicima i učiteljima iz drugih škola, razmijeniti ideje i uživati u zajedničkom istraživanju matematičkih tajni na fantastičan način da se matematika prikaže na zanimljiv i interaktivan način. To je prilika da otkrijete ljepotu matematike izvan školske učionice i stvorite pozitivnu sliku o njoj.

Učenici će imati priliku razviti ljubav prema matematici, dok će roditelji i učitelji moći vidjeti svoje učenike kako napreduju i uživaju u učenju.

Karmen Habijan Buza, prof.

objavio: Karmen Habijan Buza   datum: 10. 6. 2024.

« Srpanj 2024 »