Natjecanje u financijskoj pismenosti: "Novac i Ja"

Cilj nam je svima povećati financijsku pismenost među mladima kao i među našim učenicima u školi.

U današnjem svijetu, razumijevanje financijskih koncepata postaje sve važnije, a ovo natjecanje pruža savršenu priliku za stjecanje tih ključnih vještina.

Natjecanje u financijskoj pismenosti – online kviz "Novac i ja" ove godine Štedopis uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja okupio je mnoge škole u našoj RH.

Naši natjecatelji Jura Barbić 5a, Vinka Ceilinger 5a, Nikol Kirić 5a, Matija Mikulić 5a, Nela Marciuš 8b, Noa Molnar 8b i Anja Žarković 8b s učiteljicom mentoricom Karmen Habijan Buza, prof. su stekli dragocjena znanja o financijama, razviti svoje timske i komunikacijske vještine te se pripremiti za financijski odgovoran život.

Uz naše natjecatelje uzbudljivo je bilo učenicima navijačima koji su također naučili osnovno o financijskoj pismenosti i timskom radu. Uključivanjem u natjecanje povećali smo  financijsku pismenost te su učenici kroz kviz naučili osnove osobnih financija, uključujući štednju, upravljanje novcem, osnovne investicije i još mnogo toga.

Nakon natjecanja su natjecatelji prenijeli svoje znanje izradom kviza o financijskoj pismenosti te uključili u svoje mini natjecanje o znanju iz financijske pismenosti i svoje prijatelje u razredu.

Želimo potaknuti interes osnovnoškolaca i nastavnika za financijska pitanja te motivirati učenike na daljnje financijsko obrazovanje. Kviz je osmišljen da bude zabavan i edukativan, pružajući učenicima priliku da se natječu i uče istovremeno. Natjecanje promiče timski rad u ostvarivanju zajedničkih ciljeva. Učenici će imati priliku raditi zajedno, dijeliti ideje i strategije te jačati svoje komunikacijske i suradničke vještine. Natjecanje skreće pozornost javnosti na važnost financijske pismenosti. Kroz sudjelovanje, učenici će postati svjesniji značaja financijskog znanja za njihov budući život.

Pozivamo sve učenike i nastavnike da se pridruže ovoj inicijativi i iskoriste priliku za učenje i zabavu. Kviz "Novac i ja" nije samo natjecanje; to je korak prema boljoj financijskoj budućnosti za sve nas.

Sretno svim sudionicima i druge godine te neka najbolji tim pobijedi!

Karmen Habijan Buza, prof.

objavio: Karmen Habijan Buza   datum: 10. 6. 2024.

« Srpanj 2024 »