Oboji svijet

Već nekoliko godina zaredom Forum za slobodu odgoja obilježava Međunarodni dan tolerancije i u tu svrhu raspisuje natječaj Oboji svijet kojim se promiče prihvaćanje, poštivanje i razumijevanje različitosti, promovira nenasilje i mirno rješavanje sukoba, izgradnja mira, odgoj za mir i interkulturalizam, poštivanje ljudskih prava te poticanje kritičkoga, kreativnoga i inovativnoga promišljanja učenika i učenica o navedenim temama.

I naša je škola ove godine sudjelovala na ovome natječaju i postigla vrhunski uspjeh. Rea Lehkec, učenica 6. a razreda napisala je literarni rad Dječak sa smeđim očima koji je proglašen jednim od tri najbolja literarna rada osnovnoškolaca i nagrađen u kategoriji Oboji svijet riječju. Svojim je radom Rea pokazala koliko zna prihvaćati različitost te koliko je važno razumijevanje i prihvaćanje postojanja svakoga pojedinca upravo takvim kakav jest.

Čestitamo Rei i njezinoj mentorici Aniti Škvorc Branda, učiteljici Hrvatskoga jezika.

objavio: MARTINA HORVAT KOLAR   datum: 22. 11. 2019.