Školsko natjecanje u SUDOKU

Učenici naše škole sudjelovali su u projektu Hrvatske Mense u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje na 2. Sudoku prvenstva Hrvatske za osnovne i srednje škole na koje se prijavilo 7.766 učenika iz više od 400 škola. Najveće sudoku natjecanje na ovim prostorima provodi se kroz tri razine za sve učenike osnovnih i srednjih škola, a najbolji će nas predstavljati na Svjetskom prvenstvu u sudoku (WSC).

Prva razina krenula je u petak, 4. studenog i u našoj školi Školsko natjecanje u Sudoku 2022. prvenstva Hrvatske u kojem je sudjelovalo 34 učenika naše škole od toga 14 učenika u kategoriji Mali bistrići od 1. do 4. razreda pod vodstvom 3 mentorice učiteljice RN Ivana Slukić, Marija Kovač i Željka Klamfar Kirić. Isto tako u kategoriji Kadeti pod vodstvom 3 mentorice učiteljice predmetne nastave Karmen Habijan Buza, Jelena Sršan Pavlic i Tina Grofelnik sudjelovalo je 21 učenik naše škole od 5. do 8. razreda.

Najuspješniji natjecatelji u kategoriji Mali bistrići u našoj regiji od 1357 učenika pozvani na Regionalno natjecanje u Sudoku prvenstvo Hrvatske su učenici: Jakov Kirić i Nikol Kirić 4.B razred s mentoricom Marijom Kovač; Leon Novak i Lorena Ciceli 3.B razred s mentoricom Ivanom Slukić

Najuspješniji natjecatelji u kategoriji Kadeti u našoj regiji od 1 683 učenika pozvani na Regionalno natjecanje Sudoku prvenstva Hrvatske su učenici: Dino Vinko i Vedran Štefulj 8.A razred te Nela Marciuš i Noa Molnar 7.B razred s mentoricom Karmen Habijan Buza.

Čestitamo na izvrsnom uspjehu svim našim učenicima i mentorima 😊

Druga razina Regionalno natjecanje 26. studenoga je u četiri regije: Zagreb, Split, Rijeka i Osijek, a svoje predstavnike na Svjetskom prvenstvu doznat ćemo u trećoj razini natjecanja 10. prosinca u Vodicama na državnom natjecanju.

Sudoku potiče razvoj kognitivnih procesa poput pamćenja i razumijevanja, pospješuje stjecanje znanja, posebice proceduralnog i metakognitivnog, razvija pozitivan natjecateljski duh i razmjenu perspektiva jer svaki učenik ima svoj način kako pristupa postavljenom problemskom zadatku. S druge strane, učiteljima omogućava lakše prepoznavanje darovitih učenika, čiji talent trebamo njegovati, posebice ako uzmemo u obzir činjenicu da Hrvatska zaostaje u produktivnosti i inovacijama, a poslovi se sve više pomiču prema ne-rutinskima, s naglaskom na STEM područja, pojašnjava Siniša Hrga, voditelj projekta.

Više informacija o sudoku natjecanjima, ukupne rezultate natjecanja, kao i testiranju inteligencije možete pronaći na https://www.mensa.hr/ ili https://www.azoo.hr/.

Učiteljica: Karmen Habijan Buza, prof. mentor

objavio: Karmen Habijan Buza Maja Barbić   datum: 11. 11. 2022.