Upoznajte čarobnu Večer matematike u našoj školi - zabavan način učenja matematike!

U našoj školi 8. prosinca 2022. godine u popodnevnim i večernjim satima su više od 100 osnovnoškolaca i roditelja sa svojim učiteljicama matematike RN u ovogodišnjoj Večeri matematike zajedno s učiteljicama matematike PN istražili čarobni svijet matematike kroz igru i zabavu na jedan posebnom i zabavnom događaju koji im je vam pomogao zavoljeti matematiku i otkriti njezinu čarobnu stranu.

Radi se o Večeri matematike!

Možda ste već čuli za ovaj događaj ili ste čak sudjelovali u njemu. U svakom slučaju, pripremite se za uzbudljivo putovanje kroz matematički svijet!

Večer matematike je edukativni događaj koji se održava diljem Hrvatske. Organiziraju ga škole, matematička društva i učitelji kako bi promovirali ljubav prema matematici i pružili učenicima i njihovim obiteljima priliku da se zabave i istraže matematičke koncepte na interaktivan način.

Evo nekoliko zanimljivosti o našoj Večeri matematike:

1. Aktivnosti za sve uzraste: Večer matematike pruža širok spektar aktivnosti za učenike svih uzrasta. Sudjelovali su i učenici i roditelji i učitelji u matematičkim igrama, slagalicama, zagonetkama, kvizovima, tangrami, kirigami, forenzika, kriptografija i još mnogo toga. Svaka aktivnost je osmišljena na kreativan način kako bi vam omogućila da se zabavite dok istovremeno razvijate matematičke vještine.
  2. Timski rad i suradnja: Večer matematike potiče timski rad i suradnju među učenicima, roditeljima i učiteljima. Sudjelovali su u grupnim aktivnostima, rješavali zadatke zajedno s prijateljima ili obitelji te tako razvijati svoje timsko i komunikacijske vještine.
  3. Upoznavanje matematičara: Večer matematike često uključuje upoznavanje matematičara i stručnjaka iz različitih područja u našoj školi. Oni su pokazali primjene matematike u stvarnom svijetu i podijeliti svoje zanimljive priče o matematici. To je bila sjajna prilika shvatiti kako matematika igra važnu ulogu u mnogim područjima, poput znanosti, tehnologije, inženjerstva i financija.
  4. Nacionalni događaj: Večer matematike je postala tako popularna u Hrvatskoj da se sada održava kao nacionalni događaj. Tisuće škola i ustanova sudjeluju diljem zemlje, stvarajući pravu matematičku atmosferu. To znači da imate priliku susresti se s učenicima i učiteljima iz drugih škola, razmijeniti ideje i uživati u zajedničkom istraživanju matematičkih tajni.

Večer matematike je fantastičan način da se matematika prikaže na zanimljiv i interaktivan način. To je prilika da otkrijete ljepotu matematike izvan školske učionice i stvorite pozitivnu sliku o njoj.

Ako do sada niste sudjelovali u Večeri matematike, svakako provjerite kada će se sljedeći događaj održati u vašoj blizini. Iskoristite priliku da se zabavite, naučite nešto novo i razvijete ljubav prema matematici pogledavši ovogodišnje sudionike i njihove radove u prilogu. Tko zna, možda će vam Večer matematike otvoriti vrata ka otkrivanju matematičkih talenata i zanimljivih karijera u budućnosti!

Sretan matematički put i vidimo se na Večeri matematike!

objavio: Karmen Habijan Buza   datum: 29. 5. 2023.