Svi su dan matematički!

Projektom tijekom drugog polugodišta do 22.5.2023. "Matematički dani" učenici 7. i 8. razreda s učiteljicama matematike mentoricom Karmen Habijan Buza i Jelenom Sršan Pavlic povezali su se s školama iz Međimurske županije i uključili smo se u eTwinning zajednicu razvijanjem IKT vještina i poticanjem suradničkog rada sudjelujući u različitim aktivnostima kojima smo obilježili važne međunarodne dane (dana matematičke i one koji na prvi pogled nisu vezani uz matematiku) na različite načine. Učitelji su podjelom zaduženja izradili različite materijale (2.0 i 3.0 digitalne materijale, materijale za panoe, tematske zadatke...). Ostali su se partneri projekta povezati korištenjem tih materijala.

Ostvarili smo tematske ciljeve projekta: upoznavanje sa međunarodnim danima posvećenim matematici, povezivanje "nematematičkih" sadržaja s matematikom (prilikom obilježavanja dana koji nisu direktno vezani uz matematiku) i prepoznavanje važnosti matematike u svakodnevnom životu koje možete vidjeti na poveznicama aktivnosti naših učenika pri obilježavanju sljedećih navedenih dana.

10. siječnja - Svjetski dan smijeha

29. siječnja - Svjetski dan puzzla

14. veljače - Valentinovo

14. ožujka - Svjetski dan broja π

23. ožujka - Svjetski dan matematike

22. travnja - Dan planeta Zemlje

12. svibnja - Međunarodni dan žena u matematici

Učenici su kroz ovaj projekt razvijali međusobnu komunikaciju i stekli dodatna matematička znanja. Uz razvoj logičkog razmišljanja i zaključivanja učenici su razvijali pozitivan stav o matematici i uvidjeti važnost matematike u svakodnevnom životu. Različiti oblici i metode rada oplemenit će nastavu svih sudionika projekta. Namjeravamo unaprijediti način rada u našim školama međusobnom suradnjom i razmjenom primjera dobre prakse. Sve aktivnosti su dokumentirane objavljivanjem na TwinSpaceu.

objavio: Karmen Habijan Buza   datum: 29. 5. 2023.