Kviz o poznavanju hrvatskoga književnog jezika

Pobjedu je u jezičnome kvizu o poznavanju hrvatskoga književnog jezika, održanome 31. svibnja 2023. u školskoj knjižnici, uvjerljivo odnijela crvena ekipa koju su činili Franka Mesarić, Domagoj Marčec, Nikša Dovečer i Erik Toplek. Drugi su bili predstavnici žute boje Dino Vinko, Leona Pokos, Ivan Zdolec i Vito Golub, dok su treće mjesto osvojili bijeli Nika Podvezanec, David Rušec, Bella Posavec i Fabijan Vaser.

Hrvatski jezik je u nama i dio je nas. Često ga nismo svjesni i ne razmišljamo o njegovoj vrijednosti i važnosti. Da bismo osvijestili ono što taj jezik jest i što ga čini posebnim, učimo ga i njegujemo u školi.

U jezičnome kvizu koji su organizirale učiteljice Hrvatskoga jezika naše škole, održanome 31. svibnja 2023., natjecalo se 24 najboljih poznavatelja hrvatskoga književnoga jezika u školi, odabranih zahvaljujući najvišim rezultatima u kvizovima razrednih odjela. Formirani u šest skupina po četiri učenika (predstavnika 5., 6., 7. i 8. r.) učenici su se nadmetali u jezičnim zavrzlamama i otkrivanju jezičnih zakonitosti u kojima govornici hrvatskoga jezika, nažalost, najčešće griješe.

Kao predstavnici 5. razreda natjecali su se: Marta Kutnjak, Fabijan Vaser, Erik Toplek, Adrianna Fernandez Polanec, Vito Golub i  Beata Horvat; 6. razreda: Leona Klišan, Alexandar Dragaš, Petar Slukić, Bella Posavec, Nikša Dovečer i Ivan Zdolec; 7. razreda: Kajo Kozar, Magdalena Blagović, David Rušec, Katja Zorković, Leona Pokos i Zoja Legin te 8. razreda: Ida Posavec, Nika Podgorelec, Franka Mesaric, Dino Vinko, Noa Gerenčer i Lorena Lukša.

Pobjedu je uvjerljivo odnijela crvena ekipa: Franka Mesarić, Domagoj Marčec, Nikša Dovečer i Erik Toplek. Drugi su bili predstavnici žute boje: Dino Vinko, Leona Pokos, Ivan Zdolec i Vito Golub, dok su treće mjesto osvojili bijeli: Nika Podvezanec, David Rušec, Bella Posavec i Fabijan Vaser.

Učenici su ozbiljno pristupili jezičnome nadmetanju i pokazali zavidno znanje na čemu im svima čestitamo.

objavio: Martina Horvat Kolar Maja Barbić   datum: 1. 6. 2023.