I naša škola voli platanu!

Učenici naše škole imaju sve razloge biti ponosni i sretni zbog sudjelovanja na događaju organiziranom povodom 60 godina zaštite nedelišćanske platane, a u organizaciji Turističke zajednice Općine Nedelišće. Svečani događaj održao se u maloj dvorani MESAP-a Nedelišće 13. lipnja 2023. u 19 sati.

Naši su učenici na raspisanom likovnom natječaju sudjelovali s velikim brojem radova. Osobito je velik broj zastupljenih radova iz razredne nastave; iz matične i područnih škola. Najviše razloga za zadovoljstvo imali su nagrađeni učenici naše škole: 1. nagrada - Nela Petković, (1.b razred, mentor Snježana Novak), 2. nagrada - Matija Mikulić (4.a razred, mentor Željka Klamfar Kirić), 3. nagrada Karla Florijanić (4.d razred, PŠ Dunjkovec, mentor Melanija Šalamon). Od viših razreda 2. nagradu osvaja Erin Maček, 6.a razred, mentor Veljko Posavec. Čestitke svim nagrađenima koji su, osim slatkiša i prekrasnog sjećanja koje nose u život dobili na dar i knjigu 60 godina zaštite nedelišćanske platane, koja će ih, prema riječima iz pozdravnih govora, zauvijek podsjećati na bezbrižne dane djetinjstva i prve uspjehe.

No, naša se škola nije predstavila samo likovnim radovima. Valja istaknuti i pohvaliti odlične i zapažene interpretacije Alexandra Dragaša i Lee Branilović koji su recitacijom Nedelišće – vrtek hrvacki i Črešnje dobili zasluženi pljesak i pohvale na što itekako moraju biti ponosni.

Koliko nam je draga platana, pokazali smo velikim odazivom i brojnim nagradama, no prije svega predanim radom i trudom učenika i mentora. U jednom trenutku, u dvorani je zavladalo posebno ozračje – ozračje u kojem smo osjetili platanin zagrljaj. Njena široka ruka svoju je zahvalnost prenijela svojim budućim mladim čuvarima i zaštitnicima.

objavio: Željka Pavlic Maja Barbić   datum: 13. 6. 2023.