Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje OŠ Nedelišće na MESAP-u

Žmetna je i trda, zamusana i črna -

falačka međimurske zemle;

a v istem času topla, mefka i lefka,

saki rad bi da zase ju zeme.

Svake nas godine zemlja svojim plodovima podsjeti koliko joj zahvalnosti dugujemo. Nagradi nas i vrati svaki dan i sat, krv, znoj, muku i trud uloženu u njene brazde i oranice, voćnjake i vinograde.

Kako je taj prirodni ciklus u svojoj suštini toliko jednostavan, a ipak savršen – prilika je to nama, ljudima, učiti od zemlje. Stoga se svake  godine u listopadu naša škola uključuje u manifestaciju koja slavi život u najboljem smislu, u svoj njegovoj punini. Mi zemlji dajemo sebe, a ona nam vraća i hrani nas. Prilika je to da se sve generacije uključe u odgoj i poticanje na dobro onih na kojima svijet ostaje. Djeca i učenici u školu donose šarolike plodove jeseni kao i ukusne slatke i slane delicije koje su vrijednim i marljivim rukama oblikovale njihove majke i bake.  Sve se to, vještim rukama našeg učitelja likovne kulture, Veljka Posavca, prezentira na našem školskom štandu. A naš je štand, osim što nudi slasne zalogaje, okupljalište dobrih ljudi, velikih i malih, starijih i mlađih; učenika, roditelja, baka i djedova, učiteljica, učitelja  i drugih djelatnika škole. Osim kolača, ponudili smo i pokoju toplu riječ, osmijeh ili zagrljaj, priliku za druženje, povratak i sjećanje na prošlost.

Našu je školu, osim bogate i raznovrsne trpeze, predstavio i nastup, tj. recitacija Međimurska zemla koju je izvela učenica 7.d razreda Lea Branilović. A pozadina našeg štanda, najljepša je kulisa satkana od likovnih radova učenika naše škole na temu nedelska platana.

Ovom prilikom zahvaljujemo svima iz Osnovne škole Nedelišće koji su se na bilo koji način uključili u ovu hvalevrijednu manifestaciju i želimo poručiti da ste sa svakim zalogajem kolača dobili i puno više od toga – jer čarobni sastojak svake dobre priče, osim malo truda i puno dobre volje, uvijek je – LJUBAV.

objavio: Željka Pavlic Maja Barbić   datum: 7. 10. 2023.