Humanitarna akcija „Azil prijatelji Čakovec“

Početkom listopada 4.10.2023. na Svjetski dan zaštite životinja započela je volonterska aktivnost u 3.a razredu u suradnji sa Skloništem životinja Prijatelji Čakovec.

Na satovima razrednika razgovaralo se o volonterstvu te potrebi pozitivnog djelovanja u zajednici. Učenici su naučili što znači volontirati i koje su dobrobiti takvog društvenog načina djelovanja za njih kao pojedinca i za društvo u cjelini. Već su prvi tjedni razredne volonterske aktivnosti pokazali da su djeca motivirana i da su u dogovoru s roditeljima spremni postupno donosili razne potrepštine za pse u Azilu.

Voditeljica Skloništa za životinje Prijatelji Čakovec Aleksandra Hampamer ustupila je razredu besplatne bojanke uz koje smo još više razgovarali o problemu nasilnog postupanja prema životinjama i kako spriječiti takvo ponašanje. Ujedinjeni u cilju prikupljanja što više potrepština za napuštene pse, razredna volonterska aktivnost prerasla je u Školsku humanitarnu akciju.

Tako su učenici 3.a na satovima likovne kulture izradili informativne plakate s kojima su pozvali sve učenike Osnovne škole Nedelišće kao i učenike Područnih škola Dunjkovec i Pušćine da se uključe u humanitarno prikupljanje potrepština za napuštene pse. Akcija se privodila kraju s početkom blagdanskog vremena pa smo u dogovoru sa djelatnicima Azila 6. i 7. prosinca skupili velike količine hrane za pse (tjesteninu, rižu, krekere, konzerviranu hranu), deke, posteljinu, ručnike, metalne posude za vodu, a tu su se našle i pseće poslastice te igračke za psiće.

Prikupljeno su odvezli djelatnici i volonteri Azila uz prigodnu Božićnu čestitku, a mi se nadamo će ova humanitarna akcija uljepšati dane svim vrstama pasa koji su svoj spas pronašli u Čakovečkom skloništu. Ujedno zahvaljujemo svim roditeljima, učenicima i djelatnicima škole na podršci u ostvarivanju cilja.

objavio: Anamarija Novak Maja Barbić   datum: 10. 12. 2023.