Zagrebačke avanture sedmaša i osmaša

Da smo svi dio istog tima, a ne „smrtni neprijatelji“, pokazala nam je predstava Mi i oni Zagrebačkog kazališta mladih. Naime, sedmaši i osmaši OŠ Nedelišće, u četvrtak 11.  travnja 2024. zaputili su se na terensku nastavu u Zagreb.

Kako je rečeno, prvo smo pogledali suvremenu i aktualnu predstavu koja na zanimljiv način govori o uvijek gorućim problemima školstva, o suprotstavljenim stranama, sukobima kako u razredu tako i u zbornici, o promjenama političkih sustava koji stare probleme samo stavljaju pod tepih. No, osim što smo osvijestili „što je to trulo u državi Danskoj“, uvidjeli smo i da se rješenje problema može naći u zajedničkom pristupu njegovog otkrivanja i rješavanja. Predstava se svidjela i učenicima i učiteljima.

Zagrebačke su nas ulice odvele do ništa manje zanimljivog putovanja kroz hodnike i tunele Tehničkog muzeja Nikola Tesla. Tamo su nam pokazali kako je najbolja nastava ona zorna, ona čiji smo i mi aktivni sudionici (pa makar nas tresli strujom u kavezu). Nakon uzbudljive podzemne avanture te pregleda strojeva i vozila kroz povijest, izašli smo na svjetlo dana. Na kraju, ne i manje važno bilo je slasno zaustavljanje u Mc Donalds-u, a u ranim večernjim satima, puni dojmova, vratili smo se kućama. Ovo je bio još jedan školski dan, ali dan koji će ostati  upamćen u našem kalendaru djetinjstva, jedna dobra, dobra stranica u knjizi života.

objavio: Željka Pavlic Maja Barbić   datum: 22. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »