Eksplozija pozitivne energije na Lino višebojcu

U navijanju i razvijanju sportskoga duha ove nam godine nema ravnih! Sportsko natjecanje učenika hrvatskih osnovnih škola Lino višebojac podržava veselu i zdravu navijačku atmosferu kao i zdrav život koji prvenstveno obuhvaća bavljenje sportom od najmlađih dana.

Natjecanje, koje već 12 godina organiziraju i sponzoriraju Podravka i Sportske novosti, 7. prosinca školsku je dvoranu u Nedelišću pretvorilo u zabavnu sportsku arenu u kojoj su opet do izražaja došle pozitivna dječja energija,  zaigranost, složnost i zajedništvo.

Dvoranom, obojenom šarenim transparentima i široko nasmijanim licima, odjekivale su navijačke pjesme od kojih su skladnije i glasnije uzvikivana jedino imena natjecatelja.

Izvrsnu je atmosferu u prepunoj dvorani začinio i medvjedić Lino koji se uvukao u srca publike i zajedno s njima uživao u sportskom programu u kojemu je snage odmjerilo 12 djevojčica te 12 dječaka predmetne nastave, predstavnika pojedinih razrednih odjela, a kasnije, ekipno i učenici razredne nastave. Natjecali su se u trčanju, skoku u dalj, košarci, rukometu, nogometu i skakanju u vrećama, a ekipno u potezanju užeta i štafeti.

Ekipnu su pobjedu odnijeli učenici 5. i 8. razreda, a među uzrastom od 1. do 4. razreda, predstavnici 2. i 3. razreda. Pojedinačno su se kao pobjednici izdvojili Lana Rušec (7. c) i Nikša Šegović (8. c).

Ekipe su imale i svoje voditelje, inače bivše učenike naše škole - priznate hrvatske sportaše Mihaelu Horvat, hrvatsku nogometnu reprezentativku i Gabrijela Stojanovića, hrvatskog reprezentativca u atletici, koji su svojim bodrenjem i savjetima iz natjecatelja izvlačili najbolje.

U kulturno-umjetničkom dijelu programa naši su učenici pjevali, svirali, plesali, izvodili svoje literarne uratke, a Kristina Pergar iz 8. a razreda odnijela je pobjedu u literarnom natječaju Svijet po mom.

Najboljim su navijačima proglašeni energični prvašići iz 1. a razreda, a najbolji su navijački transparent napravili učenici 5. d razreda.

Svi su natjecatelji, pobjednici i navijači nagrađeni Podravkinim paketima.

Svaka čast učenicima na jednom ogromnom srcu koje je kucalo u školskoj dvorani, a razrednicima i uključenim učiteljima na idejama i angažmanu!

U ovom, za našu školu globalnom natjecanju, svi su bili pobjednici, a naročito će nas razveseliti plasman u završnicu natjecanja za ovu sezonu.

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 8. 12. 2017.

« Ožujak 2024 »