LiDraNovci iz naše škole

Smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskoga stvaralaštva, popularni LiDraNo, osnovnih škola Međimurske županije održana je 14. veljače u organizaciji III. OŠ Čakovec u Centru za kulturu Čakovec. Naša je škola ove godine imala predstavnike u svim trima izrazima, a lidranovci su poželi velik uspjeh.

Na prvoj, međuopćinskoj razini u dramsko-scenskom izrazu predstavljali su nas Vid Kirić kojega je mentorica Melita Tkalec pripremila u izvođenju monologa Hoću biti velik, dramsko-scenska skupina viših razreda koja je nastupala pod mentorstvom prof. Željke Pavlic Bedić te Lea Krištofić koju je za monolog napravljen prema ulomku iz romana Imaš fejs Jasminke Tihi-Stepanić uvježbala prof. Anita Škvorc Branda. Lea je našu školu predstavljala i na županijskoj smotri. U literarnom je izrazu izvrsna bila Asja Balić koja je svojim literarnim radovima osvojila srca Povjerenstva, rad Sjećanja napisala je pod mentorstvom prof. Pavlic  Bedić, a rad Moji roditelji i ja – dva svijeta različita pod mentorstvom prof. Anite Škvorc Branda. Oba su rada s lakoćom prošla međuopćinsku razinu, plasirala se na županijsku, a zatim je rad Moji roditelji i ja - dva svijeta različita predložen  za državnu smotru.  U novinarskom su izrazu uspješne bile Evelin Vidmar koja je pod mentorstvom prof. Škvorc Branda napravila intervju s Evelin Novak koji je također predložen za državnu smotru te Tena Vizinger koja je, vođena mentoricom Martinom Horvat Kolar, napisala izvješće Kad se srcem navija ,prošla međuopćinsku i plasirala se na županijsku razinu.

Svima iskrene čestitke, na volji, trudu, zalaganju, a predloženima na državnu razinu želimo da nas u ožujku predstave i na državnom LiDraNu!

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 14. 2. 2018.

« Svibanj 2024 »