Na 6. Međunarodnoj reviji filma za djecu

Svake godine OŠ Nedelišće sudjeluje na Međunarodnoj reviji  filma za djecu u čakovečkom Centru za kulturu, a ta je tradicija nastavljena i ove godine. Učenici od drugog do osmog razreda posjetili su ovogodišnju 6. Reviju po redu  između 5. i 8. ožujka i pogledali dječji film primjeren svome uzrastu.

Učenici 6. razreda tako su uživali u filmu "Oči u oči", učenici 4. i 5. razreda u  filmu "Moje grčko ljetovanje" dok je zadnji dan Revije, srijeda,  bila rezervirana za učenike 7. i 8. te 2. i 3. razreda. Najstariji su pogledali film "Brailleovo srce", a najmlađi su se uživjeli u uzbudljivu radnju "Maloga gangstera".

Prijateljstvo, ljubav i hrabrost kao osnovni se motivi provlače kroz sve filmove koji  djecu uče tome da je svaka različitost ili mana samo ukras osobnosti, te da je ljubav ono što ljude povezuje. Učenicima je prenesena i poruka da gotovo uvijek, bez obzira na godine, mogu pomoći jedni drugima, pa čak i starijima, te da se toplom riječju i razgovorom prevladavaju problemi.

Prije svakoga filma uvodničarke su učenike motivirale u tome da obrate posebnu pozornost na poruku koju film nosi, ali i da pažljivo prate film u cijelosti.

Cilj je ove revije izgraditi kritičku publiku, koja će znati odabrati kvalitetan filmski sadržaj, kao i izbjeći one sadržaje koji kvalitetom ne zadovoljavaju, čime se zapravo bavi i nastava medijske kulture u školama.

Tena Vizinger i Tara Dominić, 7. b

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 13. 3. 2018.