Mia Marie Jalušić uvjerila nas u tajanstvenu ljepotu i moć riječi

Mia Marie Jalušić, učenica 7. b razreda naše škole, 16. ožujka sudjelovala je na prvoj Državnoj smotri pripovijedanja „Logos 2018.“ u varaždinskoj palači Herczer.  Među pripovjedačima, od kojih je najmlađi imao 7 godina, a najstariji su polaznici srednje škole, istaknula se naša  Mia Marie koja je proglašena najboljom pripovjedačicom u skupini viših razreda osnovne škole.

Mia Marie je, pripovijedajući bajku o plemenitoj vili Zluradi koja je ljubavlju povezala dva naizgled nespojiva kraljevstva, samouvjereno i nenametljivo prenosila tajanstvenu ljepotu i toplinu riječi. Pokazala je iznimnu umješnost u tkanju fabule, a povjerenstvo i publiku svojim nastupom pretvorila u pažljive sudionike svoje čarobne priče. Miju Marie je za nastup pripremila profesorica Martina Horvat Kolar.

Cilj ove smotre, na kojoj se okupilo čak 29 pripovjedača različitog uzrasta iz cijele Hrvatske, jest njegovati tradicijsku baštinu te kulturu govorenja i slušanja pomoću pripovijedanja.

Smotru je organizirao Kreativni studio „Logos“, udruga koja promiče stvaralaštvo, kreativno promišljanje i djelovanje djece i mladih pričom i igrom povodom Svjetskoga dana pripovijedanja (20. ožujka), Dana hrvatskoga jezika (od 11. do 17. ožujka) te prvoga dana proljeća (21. ožujka).

U pratnji vodiča sudionici Smotre najprije su razgledali i upoznali povijesnu jezgru našega baroknog susjeda, a zatim se uputili u svijet više ili manje stvarnih stvorenja i svojim pripovjedačkim umijećem mnogima uljepšali tmurni kasnozimski dan.

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 20. 3. 2018.