Natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“

U školskoj knjižnici se 8.12. 2017. održalo školsko natjecanje Čitanjem do zvijezda za koje je dvadesetak učenika pripremala učiteljica Tamara Lajtman. Svi su bili uzbuđeni jer su znali da se samo troje njih može plasirati na županijsku razinu natjecanja. Nakon samo jednog školskog sata stigli su rezultati. Na daljnje natjecanje plasirali su se Larisa Nomo Nemi, Nera Preložnjak i Jan Špiclin

Pripreme za županijsko natjecanje krenule su kroz zimske praznike. Neumorno su vježbali i proučavali tri zadane knjige: Tajni dnevnik Adriana Molea (13 i ¾ godina) autorice Sue Townsend, Gregov dnevnik (Kronike Grega Heffleyja) Jeffa Kinneyja i Kora od jabuke Jadranke Klepac. 22. veljače zapalo je toliko snijega da su se jedva probili do II. OŠ Čakovec. Ekipi se pridružila i učenica Nera Dolar koja je napravila prekrasan plakat o dnevnicima koje su čitali. Na kraju natjecanja proglašeni su prvima – u  poznavanju pročitanih djela kao i u izradi plakata.

Državno natjecanje održalo se 4. svibnja. Puni pozitivne energije pristupili su pisanju ispita. Prije samog ispita svi su se sudionici natjecanja skupili u Srednjoj školi Čakovec i uživali u programu koji je pripremila OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec. Pismeni dio ispita održan je u III. OŠ Čakovec. Dok je povjerenstvo ispravljalo ispit, natjecatelji su posjetili foto i videoradionicu u Graditeljskoj školi Čakovec. Naučili su mnogo toga o pravilnom fotografiranju. Radionica je prošla jako brzo jer su se ubrzo morali vratiti u Srednju školu Čakovec kako bi vidjeli rezultate. Učenici naše škole osvojili su izvrsno 7. mjesto od ukupno 30 škola koje su se natjecale. Tako je završila njihova čarobna pustolovina s knjigama.

Jan Špinclin, 8. c

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 14. 5. 2018.

« Ožujak 2024 »