Atletska ekipa učenika osvojila 9. mjesto na DP

U utorak 15. svibnja 2018. u Splitu je održana završnica državnog školskog prvenstva u atletici za osnovne i srednje škole. Naša škola se plasirala na ovo natjecanje osvajanjem naslova županijskog prvaka još u listopadu 2017. Za ekipu su nastupili: Farkaš Roko, Janković Oliver Jengić Filip, Logožar Petar, Mlinarič Martin, Murković Karlo, Podvezanec Miša, Sutnjak Ivan, Šegović Mateo i Žnidarić Marin.  Mentor ekipe je bio učitelj Aleksandar Puklavec. Nakon sedam pojedinačnih disciplina i štafete naši su momci osvojili 9. mjesto!

PRIZNANJE HRVATSKOG ŠKOLSKOG SPORTSKOG SAVEZA

U konkurenciji učenika osnovnih škola je nastupilo 17 ekipa (također županijskih pobjednika). Pobjeda u pojedinačnoj disciplini je značila osvojenih 17 bodova, a posljednje mjesto 1 bod.

Najviše bodova za ekipu naše škole su donijeli Martin Mlinarič u skoku uvis i Marin Žnidarić na 100m sprint. Martin je ostvario pobjedu u skoku u vis skočivši magičnih 190cm a Marin je osvojio 4. mjesto na 100m s rezultatom 12,72.

Ostali rezultati po disciplinama: Roko Farkaš 8. mjesto u skok u dalj (492cm), Filip Jengić  8. mjesto u bacanju vorteksa (59,41m), Karlo Murković 8. mjesto na 800m (2:23,13), Oliver Janković 10. mjesto na 300m (42,79s), Petar Logožar 14. mjesto u bacanju kugle (9,39m) i štafeta 100-200-300-400m u sastavu Miša Podvezanec, Ivan Sutnjak, Marin Žnidarić i Mateo Šegović osvojila je 16. mjesto u vremenu 2:33,88.

Ukupno su naši momci skupili 77 bodova i završili natjecanje na 9. mjestu kao ekipa. Pobjeda je otišla u Zadar (Osnovna škola Smiljevac) - 123 bodova, drugoplasirani su bili dečki iz Zagreba (Osnovna škola Malešnica) - 121 bodova a trećeplasirani Osijek (Osnovna škola Ivana Filipovića) 117 bodova.