Oživljeni mjuzikl

Već koju godinu star, a nastao suradnjom OŠ Rikard Katalinić Jeretov iz Opatije i OŠ Nedelišće, mjuzikl „Putujemo u prošlost“ opet je oživljen.

Naime, u petak, 14.9.2018. godine učenici i bivši učenici OŠ Nedelišće u pratnji svojih voditelja i „kolega glumaca“ uputili su se u Kraljevicu. Tamo je, u jednakoj mjeri romantičnom koliko i povijesno gledano, čvrsto utvrđenom dvorcu Nova Kraljevica, kao sam uvod u manifestaciju Putovima Frankopana održan naš mjuzikl. Mora se priznati da je uz pomoć slovenskog redatelja Tomaža Letnara, rasvjete, tonskih i televizijskih snaga, ova izvedba dovedena na višu, gotovo profesionalnu razinu. Tome su doprinijeli, prvenstveno svojom dobrom voljom, entuzijazmom i energijom, svi sudionici koji su se okušali ili kao glumci, redatelji, autori glazbe, kostimografi, scenografi… Podršku iz Međimurja dobili smo iz Muzeja Međimurja koji je i ovog puta bio spreman na suradnju opskrbivši nas  potrebnim rekvizitima. Gospođa Vlasta Godec iz Varaždina dobri je duh naših autentičnih kostima. Svojom pojavom i odorom, pripadnik Zrinske garde Čakovec uveličao je i obogatio te pridonio autentičnosti izvedbe. Najvažnije je spomenuti da su naši mali veliki glumci, sada već maturanti srednjih škola, a bivši učenici OŠ Nedelišće, svojim entuzijazmom, odgovornošću i ozbiljnošću, zauvijek sebi i nama utisnuli nezaboravan doživljaj. Jer biti dijelom ove priče nije mala stvar. Od strane domaćina, Primorsko-goranske županije, kao i prijatelja iz opatijske škole, naši su izvođači ocijenjeni kao izvrsni. Pohvala godi tim više, što su uvjeti u kojima se izvedba pripremala bili teški, ponajprije zbog udaljenosti Opatije i Nedelišća. Ipak, nedostacima unatoč, valja naglasiti da je ovdje sav trud, angažman i dobra volja svih sudionika nagrađen pljeskom publike i dobrim osjećajem kojim smo ispratili i ovu izvedbu. Put za nastavak suradnje, proširen je. Svi ste pozvani da nam se pridružite!

objavio: Željka Pavlic   datum: 23. 9. 2018.

« Svibanj 2024 »