Svjetski dan tablice množenja

Učenici Osnovne škole Nedelišće uključili su se u svjetski edukativni događaj koji se po osmi puta održao kao Svjetski dan tablice množenja 28.9.2018. (8th WORLD MULTIPLICATION TABLE DAY). U ovaj događaj uključilo se 4 579 škola s više od 500.000 sudionika iz 36 zemalja u svijetu (Albanije, SAD-a, Rusije, Poljske, Perua, Kolumbije, Švicarske, …).

Inicijativu je pokrenuo Andrej Grabowski, matematičar i tvorac matematičkih karata Grabowskis "Tablice množenja" te pokretač Natjecanja u znanju tablice množenja.

Glavna svrha događaja je popularizirati zabavne oblike učenja matematike i potiče sve sudionike da se prisjete znanja tablice množenja na ugodan i neobičan način.

Glavni organizator osigurao je ispitne materijale za organizaciju Svjetskog dana tablice množenja, uključujući ispitne listove, logotipe, plakate, scenarije igara i mnoge druge. OŠ Nedelišće je primila poseban certifikat kojim potvrđuje status lokalnog organizatora i vodi dan Svjetskog dana tablice množenja u vlastitoj školi prema vlastitom scenariju.

"Ispit" - zvuči vrlo ozbiljno i mnogima - povezan je s teškim testovima koji su poznati iz školskih ispitnih situacija ali ispiti tijekom Svjetskog dana tablice množenja su mnogo zabavniji i jednostavniji. Glavni oblik ispita su listovi tablice množenja s ​​različitim stupnjem težine. Učenici su sami ispitivači i ispitanici. Svaka osoba koja odgovori na 5 pitanja množenja - prima titulu MT EXPERT i posebnu MT EXPERT certifikat. Ova svjedodžba je veliki motivator za učenike u budućem matematičkom učenju.

U OŠ Nedelišću je sudjelovalo 29 učenika natjecatelja i učenika ispitivača iz trećih razreda, petih razreda, sedmih razreda i osmih razreda s učiteljicama razredne nastave Ivanom Slukić, dipl.uč.RN i H.j. i Melitom Tkalec, uč.RN te učiteljima predmetne nastave Karmen Habijan Buza, prof.mat.i fiz., Kristinom Kralj, mag.edu.mat.i inf., Juricom Keresteš, mag.edu.mat.i inf.

Svi učenici koji su sudjelovali na ovom natjecateljskom događaju obilježavanja Svjetskog dana tablice množenja u našoj školi dobili su nagrade koje je osigurala "Alfa".

objavio: Karmen Habijan Buza   datum: 2. 10. 2018.

« Svibanj 2024 »