Večer matematike

„Ako promijenite način gledanja na stvari, stvari koje gledate se promijene.“ W. Dyer

Učenici Osnovne škole Nedelišće uključili su se u edukativni događaj Večer matematike koji se 6. prosinca šesti put održao u mnogim školama naše zemlje.

Inicijativu je pokrenulo Hrvatsko matematičko društvo, a projekt je podržalo Ministarstvo znanosti i obrazovanja i IRIM (Institut za razvoj i inovativnost mladih).

Večer matematike je skup interaktivnih radionica u kojima sudjeluju učenici i njihovi roditelji. Radionice potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme svakodnevno svi uspješno rješavamo. Večer matematičke nalik je sajmu.

Sudionici su obilazili matematičke stanice i odabirali aktivnosti u kojima su sudjelovali. Neke od zanimljivih aktivnosti bile su geometrijski kirigami, tangrami, sudoku, matematika u forenzici i arheologiji te matematika u svemiru, lampioni u obliku geometrijski tijela (poliedri), matematika u kartama… i mnoge druge.

Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima bili su dostupni na svakoj stanici, a dežurni matematičar (učitelj i/ili učenik) pomogao je pri njihovoj uporabi i provedbi.

U našoj se školi matematičkim aktivnostima priključilo 79 roditelja, učitelja i učenika od trećih do osmih razreda s učiteljicama razredne nastave: Ivanom Slukić, Melitom Tkalec, Marijom Kovač, Željkom Klamfar Kirić, Tamarom Ceilinger i Snježanom Topolnjak te učiteljima predmetne nastave Karmen Habijan Buza, prof., Kristinom Kralj, mag.edu., Juricom Keresteš, mag.edu.

Ravnatelju Ivici Paiću, prof. i učiteljici Ivani Sokač, dipl.uč. zahvaljujemo što su prepoznali naš trud te nas došli podržati u ovome projektu.

objavio: Karmen Habijan Buza   datum: 8. 12. 2018.

« Svibanj 2024 »