VIJESTI

Ružičastim majicama obilježili smo Međunarodni dan prevencije vršnjačkog nasilja

Međunarodni dan prevencije vršnjačkoga nasilja ili Dan ružičastih majica obilježava se posljednje srijede u veljači. Inicijativa je krenula još 2007. godine kad je skupina učenika obukla ružičaste majice podržavši prijatelja kojega su nasilnici sustavno zlostavljali jer je oblačio ružičastu majicu kao potporu majci oboljeloj od karcinoma.

O nasilju među djecom govori se više no ikad, a ipak svakodnevno svjedočimo o situacijama koje pojedince obilježe za cijeli život.

Ružičaste su majice simbol borbe protiv svake vrste zlostavljanja, ali i poruka svima onima koji misle da su bolji, snažniji, jači ili važniji da su škole nulta mjesta tolerancije na nasilje i da svi vrijedimo isto.

PODJELA SVJEDODŽBI

« Srpanj 2024 »