Na profesionalnoj orijentaciji u TMT-u Čakovec

Zainteresirani učenici naše škole su u četvrtak, 7. studenoga 2019. godine, u pratnji školske pedagoginje posjetili TMT Čakovec, tvrtku s dugogodišnjom tradicijom u obradi i preradi metala.

Učenici su obišli cijelu tvornicu, upoznali sva radna mjesta, a jedan od radnika objasnio im je što sve proizvode u tvornici i kako tvornica funkcionira. Saznali su da se već dugi niz godina bave proizvodnjom dijelova, sklopova, zavarenih i specijalnih konstrukcija za široko područje teške industrije, što podrazumijeva izradu dijelova građevinskih strojeva (utovarivača, bagera, gredera i dr.), dijelova pokretnih stepenica i staza, dijelova dizelskih motora i generatora, elemenata strojeva za obnovljive izvore energije, dijelova strojeva za preradu plastike...

Učenici su se upoznali s radom i primjenom različitih strojeva pa, iako je na pojedinim radnim jedinicama bilo jako bučno i prašnjavo, neki su se zainteresirali za rad u industriji metala. To će im svakako pomoći pri skorom odabiru srednje škole.

Nakon razgledavanja pogona počašćeni su klipićima i sokovima. Proveli su jedan zanimljiv i koristan dan na terenu.

Iva Levak, 7. b

objavio: MARTINA HORVAT KOLAR   datum: 19. 12. 2019.