Otvorenje novouređenoga školskog prostora

Nastavna godina je u OŠ Nedelišće započela svečanim otvorenjem novouređenoga školskog prostora. Naime, tijekom ljeta su na školi izvođeni opsežni radovi kojima su uređeni glavni ulaz u školu, tri ureda u kojima su više prostora za neometan rad dobile tajnica Suzana Posavec, računovotkinja Biserka Horvat i logopedinja Mihaela Vugrinec, mala čekaonica za školske goste i odmore te prostorija za primanje roditelja.

U radove je uloženo 600 000 kn: dok je 450 000 kn osigurala Međimurska županija, 150 000 kn je u opremanje prostora uložila sama Škola.

Ravnatelj škole Ivica Paić istaknuo je da je, osim što je preuređenjem olakšana i poboljšana kvaliteta rada djelatnica u novim prostorima, škola dobila priliku zasjati novim vizualnim identitetom.

Zahvalio je i učiteljima i ostalim djelatnicima koji su pomagali u uređenju, naročito istaknuviši učitelja fizike Milana Đurića kao i učitelja likovne kulture Veljka Posavca koji je sudjelovao u ukrašavanju interijera.

Svečanost otvorenja uveličale su učenice Tara Vidović i Paula Dobranić glazbenim nastupom, a vrpcu su presjekli novopečeni petaši Magdalena Dolar i Petar Slukić.

Otvorenju su prisustvovali međimurski župan Matija Posavec i načelnik Općine Nedelišće Nikola Novak koji su istaknuli važnost ulaganja u obrazovanje i obećali dodatna novčana sredstva i potporu, kao i skoru izgradnju nove škole.

Župan i načelnik obratili su se i prvašićima, koji su današnjim danom prvi put kročili školskim hodnicima, i njihovim učiteljicama, poželjevši im uspjeh i sretno otkrivanje i upoznavanje školskoga svijeta.

objavio: Martina Horvat Kolar Maja Barbić   datum: 6. 9. 2021.

« Svibanj 2024 »