Međuopćinska smotra LiDraNo - centar OŠ Nedelišće

Naša je škola 15. veljače bila domaćin Međuopćinske smotre LiDraNo za gornje Međimurje. Zadaća je LiDraNa poticati učeničko izražavanje i kreativnost u literarnome, dramsko-scenskom i novinarskom stvaralaštvu kojima su riječi polazište. Stoga je LiDraNo smotra koja veliča riječ.

U pisanju literarnih radova ove se godine okušao 41 učenik međimurskih osnovnih škola. Na natječaj je pristiglo i 11 novinarskih radova i 3 radijske emisije, a u kazivanju poezije i monologa riječima se poigralo 25 učenika (od toga ih je 16 iz donjega centra OŠ Donji Kraljevec). Povjerenstvo za literarni izraz odabralo je 21 rad te učenike autore i njihove mentore pozvalo na Međuopćinsku smotru. Povjerenstvo za novinarsko stvaralaštvo na Međuopćinsku je smotru pozvalo sve pristigle radove. Novinarski i literarni radovi vrednuju se i procjenjuju pod zaporkama pa još uvijek ne znamo imena učenika koji su se svojim stvaralaštvom plasirali na sljedeću stepenicu - Županijsku smotru.

Scenski su nastupi zbog pandemije osiromašeni za grupne izvedbe učenika pa je u našemu centru, inače poznatijem upravo po skupinskim nastupima, svoje umijeće u kazivanju stihova ili prikazivanju monologa pokazalo tek 9 učenika, koji su se istaknuli svojom kvalitetom. Među njima moramo spomenuti Leu Branilović iz 5. razreda i Loru Marciuš iz 7. razreda.

Odluke povjerenstava još uvijek iščekujemo, a našim učenicima, koji su sudjelovali u svim kategorijama LiDraNa, želimo puno uspjeha i plasman na višu razinu.

objavio: Martina Horvat Kolar Maja Barbić   datum: 21. 2. 2022.

« Svibanj 2024 »