Petaši u Zagrebu i Ščitarjevu

Nakon državnog praznika, mjesec svibanj nije mogao bolje završiti za petaše OŠ Nedelišće. U jutarnjim satima, nakon gotovo 2 godine stanke, krenuli su put Zagreba.

Prvo odredište bilo im je kazalište Žar ptica gdje su s velikim zanimanjem i pažnjom odgledali odličnu i suvremenu predstavu "Ako kažeš, gotov si". Obzirom da progovara o zamkama napredne tehnologije, suvremenog društva i problema s kojima se susreću djeca današnjice, njena aktualnost i prepoznatljivost, kao i moguća uživljenost u nekog od likova, doprinijela je pozitivnom ozračju u kazalištu, otvorila neke nove prostore i razumijevanja u dječjim, ali i odraslim glavama.

Nakon osvježenja uz „čari brze prehrane“, zaputili su se u Ščitarjevo upoznati civilizaciju koja je i na našim prostorima uvela neke novine i tekovine razvijenog društva. Naime, Andautonija nam je širom otvorila svoja "kamena vrata" i utrla put nekim novim spoznajama o ljudima koji su radili, gradili i živjeli na ovom prostoru i ostavili u nasljeđe neke od najpoznatijih izreka o ljudskom životu. Tako smo jučer saznali da su neke poslovice (Mens sana in corpore sano) postojale i davno prije... Eurovizije!

Nakon predavanja, razgledavanja uz zvukove aviona, djeca su se, prema vlastitim interesima rasporedila u razne radionice - tako su mogli načas postati mali arheolozi, senatori u togama, isprobavati mirise rimskih kuća, plesti i izrađivati narukvice od vune, igrati davne igre... Uz osmijehe, poneko zrnce pijeska u kosi, s pokojim suvenirom u rukama, krenuli su put Međimurja. Dogodine ih čekaju neke nove avanture i spoznaje.

objavio: Željka Pavlic   datum: 1. 6. 2022.

« Svibanj 2024 »