Još jedno veliko životno raskrižje

U srpnju su se od nas i svoje učiteljske karijere oprostile drage kolegice učiteljice Bernardica Posel i Marija Topolnjak, a ovih je dana uslijedio je još jedan težak oproštaj – u mirovinu je otišla i naša pedagoginja Mira Paić.

Nakon što su se u srpnju od nas oprostile drage kolegice učiteljice Bernardica Posel i Marija Topolnjak, uslijedio je još jedan težak oproštaj – u mirovinu je otišla i naša pedagoginja Mira Paić.

Svaka je od njih bila posebna i ostavila je za sobom trag kojim hodaju brojne generacije njihovih učenika – djece, ali i već odraslih ljudi.

Gospođa Mira Paić u mirovinu odlazi nakon 36 godina predanoga pedagoškog rada. Našu je školu svojim idejama, zalaganjima, aktivnostima i angažmanom pomogla uzdići na visoku i teško dosegljivu razinu kvalitete. Tijekom svoje karijere zalagala se za dobrobit učenika, roditelja, ali i djelatnika škole – imala je sluha za sve profesionalne, ali i osobne dvojbe i probleme svih koji bi joj se obratili. Zahvaljujući njoj naša je škola postala mjestom nulte tolerancije na nasilje, a uključeni smo i u brojne za učenike edukativne, ali i umjetničke i zabavne programe. Njezinom inicijativom naši su učenici prvi iz Međimurske županije krenuli na terensku nastavu, uključivani su u humanitarne, ekološke i druge društvene aktivnosti koje mladim ljudima pokazuju put na kojemu će, prije svega, biti dostojni nazivati se čovjekom upravo zato što zamjećuju i osluškuju svijet oko sebe.

Zahvalni smo i mi koji smo kao njezini kolege s njom razmjenjivali svoje ideje i misli, od nje učili, slušali njezine savjete, pratili njezinu mirnoću i strpljivost, skupljali od nje za sebe ono što smo smatrali važnim i mudrim.

Želimo joj da i u svojoj mirovini život doživljava kao izazov i ljepotu te da joj umirovljenički dani budu nastavak njezine uspješne priče.

objavio: Martina Horvat Kolar Maja Barbić   datum: 26. 8. 2022.

« Svibanj 2024 »