Škola u prirodi – Fužine

Učenici četvrtih razreda razreda naše škole krenuli su 13. rujna 2022.godine u Školu u prirodi. U 7 sati ujutro krenuli su za Zagreb. U Zagrebu su vidjeli katedralu, Kamenita vrata, Markov trg, Grički top, Tunel Grič i Trg bana Jelačića. Učenici su se vozili ZET uspinjačom – najmanjom željeznicom na svijetu . Nakon toga učenici su pošli u Zračnu luku Franjo Tuđman. Nakon Zagreb došli su u Karlovac. U Karlovcu su posjetili Akvarij. Vidjeli su slatkovodne ribe i neke morske ribe. Zatim su jeli sladoled i krenuli u Fužine. U Fužinarskoj kući su se smjestili u svoje sobe i nakon toga krenuli na večeru.

Sljedeći dan poslije doručka krenuli su prema otoku Krku. Prva destinacija je bila Punat. Iz Punata su su brodom krenuli prema otoku Košljunu. Tamo su razgledali muzej i samostan. Nakon toga krenuli u Jurandvor posjetiti crkvu svete Lucije gdje su vidjeli kopiju Bašćanske ploče. U Baški je uslijedilo kupanje, što im se posebno svidjelo.
U četvrtak nakon doručka učenici su posjetili NP Risnjak. U Risnjaku su hodali po poučnoj stazi i naučili su puno o biljkama i životinjama nacionalnog parka. Posjetili su i špilju  Vrelo u kojoj je bilo samo 8 stupnjeva Celzijusevih. Nakon povratka u hostel učenici su imali zajedničko druženje.
U petak, zadnji dan, učenici su posjetili Ogulin i Ivaninu kuću bajke. Nakon toga krenuli su prema Nedelišću gdje su ih nestrpljivo čekali njihovi roditelji.

Fran Korošic, 4.b

objavio: Marija Kovač Maja Barbić Fran Korošic   datum: 21. 9. 2022.

« Svibanj 2024 »