Učenici posebnog odjela posjetili Sajam sigurnosti i prevencije Policijske uprave međimurske

Policijska uprava međimurska je 23. rujna organizirala 7. Sajam sigurnosti i prevencije zajedno s partnerima – Vijećem za prevenciju Međimurske županije, Vijećem za prevenciju Grada Čakovca, Gradom Čakovcem te uz potporu Ravnateljstva policije. Sajam su posjetili učenici posebnoga odjela s pomoćnicima u nastavi i razrednicom.

Na Sajmu su bile prikazane vježbe i oprema koju koriste policijski i vatrogasni službenici u svakodnevnim intervencijama. Pripadnici Interventne jedinice Policijske uprave međimurske, članovi HGSS-a i Crvenog križa prikazali su pokazne vježbe. Centar za forenzična ispitivanja predstavio je forenzična sredstva i metode. Pripadnici Hrvatskoga centra za razminiranje i Nastavnog nacionalnog središta civilne zaštite prezentirali su zaštitnu opremu pirotehničara koju koriste u svakodnevnom obavljanju posla, detektore za otkrivanje minsko-eksplozivnih sredstava, kartografski prikaz minski sumnjivog područja u RH, kao i područja koja su do sad razminirana. Naročito zanimljiv dio programa bilo je spuštanje i dizanje helikoptera MUP-a.

Učenici posebnoga odjela imali su prilike isprobati različitu opremu koju koriste policijski i vatrogasni službenici te su sudjelovali u edukativnim radionicama.

Karla Lešnjak

objavio: Martina Horvat Kolar Karla Lešnjak Maja Barbić   datum: 21. 10. 2022.

« Svibanj 2024 »