Ljepotica i zvijer - naši učenici na svjetski poznatome mjuziklu

Učenici predmetne nastave naše škole su u petak, 2. prosinca, u Koncentnoj dvorani Vatroslava Lisinskog pogledali mjuzikl Ljepotica i zvijer u izvedbi ansambla Zagrebačkoga gradskog kazališta Komedija.

Mjuzikl Ljepotica i zvijer, nastao prema istoimenome Disneyevu filmu iz 1991. godine, svoju je premijeru doživio na Broadwayu 1994. godine, a otada je izveden više od 5500 puta, što ga čini jednim od najuspješnijih djela toga žanra.

U suradnji s Produkcijom Disney i u dogovoru s društvom Music Theatre International (Europe) mjuzikl je adaptiran za hrvatsku publiku, a na kazališne je daske postavljen pod palicom redatelja i koreografa Lea Mujičića te dirigenata Krešimira Batinića i Davora Kelića. Autorski tim čine i scenograf Stefano Katunar, kostimografkinja Manuela Paladin Šabanović te oblikovatelj svjetla Aleksandar Čavlek.

U impozantnoj Dvorani naši su učenici uživali u izvedbi Komedijinih vrhunskih solista, među kojima se izdvajaju brojna poznata imena: Ivan Glowatzky, Buga Marija Šimić, Matko Knešaurek, Đani Stipaničev, Igor Mešin, Ervin Baučić, Mila Elegović, Sandra Bagarić te iskusnoga zbora, baleta i uigranoga orkestra.

Sama priča prati mladu djevojku Belle koja sa svojim ocem živi u malome selu, a svi je smatraju čudnom jer uživa u čitanju. Nakon što njezin otac doživi nesreću i ne vrati se kući kao što je Belle očekivala, ona ga odlučuje sama potražiti. Nađe ga kao zarobljenika začaranoga dvorca, a zatočila ga je strašna zvijer. Dragovoljno zauzme očevo mjesto i polako se sprijatelji s ostalim začaranim stanovnicima dvorca koji su nekada bili ljudi, a sada su zarobljeni u posuđe i dijelove namještaja. Kako vrijeme odmiče, strašna zvijer počinje pokazivati svoje dobro srce i zanimljivu osobnost. Bajka gledateljima nudi vrlo modernu poruku o tome da su djevojke i u prošlosti težile stjecanju znanja i slobodi izbora kao i upozorenje da je ono što je važno ipak u čovjekovu srcu, a ne u njegovu izgledu…

Svojom poznatom i toplom pričom, bezvremenskom porukom, simpatičnim i osebujnim likovima, zanimljivom i vrlo atraktivnom koreografijom, veselim i neobičnim kostimima te očaravajućom glazbom mjuzikl doista nudi doživljaj za svakoga, a vjerujemo da su i naši učenici uživali u ovome glazbeno-scenskom spektaklu.

objavio: Martina Horvat Kolar Maja Barbić   datum: 4. 12. 2022.

« Svibanj 2024 »