1. Pozoj mini rukometni turnir

Učenici naše škole sudjelovali su u 1. Pozoj mini rukometnom turniru, koji se održao 4. veljače u dvorani Graditeljske škole Čakovec. Turnir je okupio više od 120 učenika iz međimurskih osnovnih škola, a odigrano je više od 40 utakmica. Na turniru je sudjelovalo 17 učenika iz naše škole pod stručnim nadzorom profesora kineziologije Davora Pukleka i asistentice Tetiana Tyluhka.

Turnir je organiziran od strane Rukometnog saveza Međimurja, u suradnji s DŠR-om „Sportska subota“ i uz podršku Međimurskog školskog sportskog saveza. Cilj ovog projekta, jedinstvenog na području Međimurske županije, je približiti mladima rukomet, a uključene su djevojčice i dječaci u dobi od 1. do 4. razreda osnovnih škola. Projekt je besplatan za sve korisnike, a sufinancira ga Međimurska županija, Grad Čakovec, Grad Prelog, Općina Sveti Juraj na Bregu, brojni sponzori i Rukometni savez Međimurja. Otvaranje turnira i pozdrav učenicima obavio je župan Međimurske županije Matija Posavec, koji je poželio fer i korektnu igru. Voditelj programa je profesor kineziologije Dario Varga, a provode ga profesori kineziologije i licencirani treneri rukometa. Do sada je program uključio 229 učenika i učenica, od čega je iz naše škole uključeno 32 učenika. Ovaj turnir je vrhunac njihovog dosadašnjeg rada, te prvi susret mnogih učenika s nekim natjecanjem. Učenici koji su sudjelovali na turniru: Leon Husejnović, Roko Perenc, Nadan Emmanuel Obase, Azra Novak, Erik Novak, Matija Mikulić, Adriano Žerjav, Emeri Regina Obase, Maxim Lindić, Tara Trupković, Kevin Mesarić, Damjan Tasković, Mihaela Gal, Ivan Mikolaj, Leon Mikolaj, Rea Žarković i Andrej Tyluhka.

objavio: Aleksandar Puklavec   datum: 9. 2. 2023.

« Svibanj 2024 »