Međuopćinska smotra LiDraNo 2023.

Naša je škola u petak, 10. veljače, po drugi put za redom, bila domaćin međuopćinske Smotre LiDraNo na kojoj su sudjelovali učenici 15 međimurskih osnovnih škola. Na ovogodišnjoj smo Smotri pogledali 21 nastup četrdesetak učenika (15 pojedinačnih i 6 skupnih nastupa), dok smo na izložbi pisanih radova mogli pročitati 9 novinarskih i 24 literarna rada koja su stručna povjerenstva procijenila i pozvala na međuopćinsku razinu smotre.

LiDraNo je smotra koja veliča riječ, a zadaća je LiDraNa poticati učeničko stvaralačko izražavanje i kreativnost u literarnome, dramsko-scenskom i novinarskom stvaralaštvu kojima su riječi polazište.

Stoga su se u petak u školskoj dvorani okupili svi oni koji vole riječ i razumiju njezinu ljepotu, snagu i važnost. Kao što je istaknula predsjednica međuopćinske smotre Željka Pavlic: …podsjećamo se da smo ljudi jezikom. Jezikom i književnošću. Dok god je čovjeka da mu unosi toplinu, da mu upuhuje zrak u grudi srčane, da ga oživi – jezik je živ. Upravo to činimo i danas – svojim jedinim preostalim oruđem – entuzijazmom i ljubavlju za rad s mladim ljudima koji će jednom ljepotu riječi i njenih neslućenih mogućnosti širenja empatije, ljudske topline te nebrojenog bogatstva značenja širiti naraštajima koji dolaze.

U koju god svrhu koristimo riječ, uvijek moramo biti pažljivi prilikom odabira baš one, prave riječi, moramo paziti kojim ćemo ju tonom i jačinom izreći kako bi na pravi način dotakla baš one kojima je namijenjena. A to upravo LiDraNovci najbolje znaju.

Među mnogobrojnim sudionicima smotre našli su se i učenici naše škole pa su nas na pozornici kazivanjem poezije predstavljali Lea Branilović (mentorica Željka Pavlic) i Vito Golub (mentorica Martina Horvat Kolar), a monologom Tiana Režek (mentorica Anita Škvorc Branda). U literarnom i novinarskom izričaju radovi se procjenjuju pod zaporkama pa nam imena naših učenika, do sljedeće, županijske razine smotre, ostaju nepoznanica.

Svim predstavnicima naše škole želimo puno uspjeha i plasman na županijski LiDraNo.

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 14. 2. 2023.

« Svibanj 2024 »