Dobra "lidranovska" 2023.

Nakon uzastopnog dvogodišnjeg domaćinstva OŠ Nedelišće za međuopćinsku Smotru Lidrana koja je od strane gospodina Buvača kao predsjednika dramsko-scenskog povjerenstva bila prepoznata kao uspješna i dobro organizirana, možemo malo i odahnuti. Ipak, valja naglasiti da razloga za ponos ima mnogo.

Naime, nakon prošlogodišnjeg odlaska scenskog nastupa na državnu razinu smotre, ove se godine time mogu pohvaliti čak tri rada. U kategoriji literarnih radova za državnu su razinu smotre predloženi radovi Moja draga prijateljice, učenice 8. razreda Franke Mesarić, a pod vodstvom mentorice Anite Škvorc Branda. Drugi predloženi literarni rad je Pobjednici, Beate Horvat, učenice 5. razreda čija je mentorica učiteljica Martina Horvat Kolar.

U novinarskom izrazu za državnu je smotru predložen rad Hoće li uvođenje nacionalnih ispita pokazati realno stanje u našim školama: Pogled na nacionalne ispite očima jednog osmaša, učenika 8. razreda Lovre Podvezanca. Mentorica Anita Škvorc Branda.

Moramo istaknuti i učenicu 6. razreda Leu Branilović čiji je scenski nastup na županijskoj razini Smotre bio zapažen što potvrđuju povratne informacije iz publike i odlični komentari povjerenstva. Lea se predstavila kazivanjem poezije Trači Božice Drakulić pod vodstvom učiteljice Željke Pavlic.

Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima, a ovim putem zahvaljujemo svima onima koji su svojim radom, strpljenjem i dobrom suradnjom doprinijeli da i ova „lidranovska školska godina“ bude uspješna kako na razini rezultata tako i organizacije. Najvažnije od svega – osim novog iskustva, ovi će rezultati našim mladim literarnim, novinarskim i glumačkim snagama dati vjetar u leđa za daljnje bavljenje riječima, dok će njihovim mentorima izmamiti ponos i zaslužen osmijeh na lice.

objavio: Željka Pavlic   datum: 6. 3. 2023.

« Svibanj 2024 »