Tjedan filma u OŠ Nedelišće

U razdoblju od 6. do 9. ožujka učenici nižih i viših razreda OŠ Nedelišće posjetili su CZK Čakovec. Revija filmova za djecu, 11. po redu i ove je godine ugodno iznenadila. Sudeći po naslovima, filmovi su bili vezani uz životinjski svijet, svijet koji nas može mnogočemu naučiti. Učenici od 1. do 4. razreda odgledali su film Cvrčak i mravica , 5. i 6. film Mia i bijeli lav, a sedmaši i osmaši film Dječak i tigar.

Osim odgojnog momenta i poruka koju svaki film donosi, uvodi na početku svake projekcije uvode nas u filmski svijet. Osim što malo zakoračimo u filmsku priču, edukatori nas navode i na što da posebno obratimo pažnju pa tako upoznajemo i filmska izražajna sredstva i filmsku kulturu. Primjerice, ove smo godine upoznali važnost gledanja odjavne špice koja je sastavni dio filma.

Suradnja s Centrom za kulturu i ove se godine pokazala izvrsnom – filmovi iz revije uvijek su primjereni dobi gledatelja, pomno odabrani te nadahnjujući. Nakon projekcije u školi na satovima medijske kulture na nastavi Hrvatskoga jezika uvijek se izrodi neki iscjeljujući moment, neka oslobađajuća situacija jer ponekad nam poistovjećivanje s likovima filma djeluje motivirajuće, pozitivno i inspirativno. Osim odmaka od školske svakodnevice, ovakvi nas mali izleti na neki način obilježe i svaki put u kutiju djetinjstva, odrastanja i školovanja stave novi pečat, pečat kojeg pamtimo cijelog života.

objavio: Željka Pavlic Maja Barbić   datum: 10. 3. 2023.

« Svibanj 2024 »