Legende u našoj književnosti

Učenici četvrtih razreda OŠ Nedelišće te Područnih škola Pušćine i Dunjkovec natjecali su se u poznavanju pročitanih djela I. Brlić-Mažuranić, G. Krkleca te S. Mihalića. Natjecanje na temu Legende u našoj književnosti održano je 9. ožujka u školskoj knjižnici. Pokazano je izvanredno znanje i motiviranost učenika za čitanje velikih hrvatskih autora.

Ovogodišnja tema školskog međurazrednog natjecanja učenika četvrtih razreda u poznavanju pročitanih knjiga bila je vezana uz umjetnički oblikovane legende poznatih hrvatskih književnika I. Brlić- Mažuranić, Gustava Krkleca i Slavka MIhalića.
Ulazeći u svijet legendi, učenici su upoznavali  kulturu, običaje i likove šireg  zavičaja te bogatili osobni rječnik. Bili su iznimno uspješni, a to najbolje pokazuju rezultati najtjecanja koje je održano u petak, 9. ožujka, u školskoj knjižnici.
Od četiriju prijavljenih ekipa (ukupno 12 natjecatelja) pobjednička ekipa iz 4. D (PŠ Dunjkovec) koju su činili INES CEILINGER, SEBASTIJAN SOLDAT i DARIJA PLEH točno je odgovorila na 36 od 40 postavljenih pitanja.
Drugo mjesto, i samo za bod slabiji rezultat, pripalo je ekipi 4. b razreda (OŠ Nedelišće) čiji su natjecatelji bili EMA BOŠNJAKOVIĆ, ERIK VUKŠIĆ i DINO PLATUŽIĆ.
Treće mjesto, i opet samo za bod slabiji rezultat, imala je ekipa 4. a razreda iz Nedelišća: FABIJAN MURŠIĆ, DAVID KRZNAR i LORENA SABOLČEC. Natjecatelji iz 4. P ( PŠ Pušćine) DIJANA DRVENKAR, TARA ZAMUDA i IVANA FODER osvojili su 4. mjesto.
I ovogodišnje je natjecanje pokazalo već dobro potvrđeno pravilo - naši se natjecatelji jako trude,  na natjecanje dođu spremni i  pokazuju zavidnu razinu znanja na kojoj im od srca treba čestitati.
Vjerujemo da će se njihova ljubav prema knjizi i čitanju nastaviti i u višim razredima i nekoga od njih dovesti do županijskog ili regionalnog pobjednika u znanju i čitanju ("Čitanjem do zvijezda").

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 18. 3. 2012.

« Svibanj 2024 »