Putujemo, putujemo- znatiželjni smo!

U kišno jutro, 5. svibnja  učenici 2. D I 2. P razreda, zajedno sa svojim učiteljicama realizirali su izvanučioničku nastavu " Putujemo autobusom i vlakom."

Krenuli smo autobusom u 8,10 sati ispred PŠ Dunjkovec. Putovali smo do Pušćina, gdje su nas dočekali nestrpljivi prijatelji i učiteljica 2. P razreda. Družili smo se putujući  do autobusnog kolodvora Čakovec.Dočekao nas je uslužni gospodin, prometnik koji nas je detaljno obavjestio o radu njihovih djelatnika. Tako smo upoznali blagajnika, koji prodaje putne karte i daje sve potrebne informacije o putovanju putnika. Saznali smo da putnici mogu dočekati polazak autobusa u čekaonici, da postoje dolazni i odlazni peroni, te upoznali konduktera. Sljedio je posjet Knjižnici " Nikola Zrinski", gdje su učenici upoznali dječji i opći odjel knjižnice. Nakon kratkoga odmora, uz sendviče i sok, praćeni kišom krenuli smo do Policijske postaje Čakovec. Tamo nas je dočekala gospođa policajka koja nas je povela kroz njihove službene prostorije. Učenici su saznali gdje se izdaju osobne iskaznice i putovnice, kako one izgledaju i čemu služe. Upoznali su " sobu za odmor " za ljude koji ne poštuju prometna pravila. Najviše od svega dojmili su ih se policijski motori i vozila. Već pomalo umorni i pokisli krenuli smo kroz gradski park do željezničkog kolodvora. Učenici su vidjeli veliku čekaonicu, perone, kupili putne karte i nestrpljivo očekivali putnički vlak prema Macincu. Na željezničkoj postaji Dunjkovec bilo je naše zadnje odredište. Posjetili smo malu zbirku željezničara " Štrekari ".  Učenici su se ubilježili u knjigu zahvale, oprostili se od svojih prijatelja 2.P razreda, i puni dojmova krenuli u našu školu i kući.

Učiteljice 2. D I 2. P razreda

objavio: Melanija Šalamon   datum: 8. 5. 2017.

« Ožujak 2024 »