Jesensko uređenje Badličana

Doslovno je grijeh bio ovih dana propustiti grijanje nekima od posljednjih sunčevih zraka koje su nam se neočekivano još jednom vratile ove godine. Poklon užarene lopte objeručke su prihvatili izviđači OŠ Nedelišće s kojima je ravnatelj škole 16. listopada organizirao uređenje školskoga imanja u Badličanu.

Boravak u prirodi krijepi tijelo i jača duh, a bablje ljeto i ne događa nam se tako često pa ga treba iskoristiti u dobre svrhe i prirodi pomoći u njezinom jesenskom čišćenju. Ravnatelju su se priključili učiteljica Sanja Crnčec koja se ipak bavila unutarnjim poslovima (čišćenjem kuće), učitelj Aleksandar Puklavec, kuhar Branko Perko i domar Dejan Cenko koji su brodskim  podom obijali zidove na terasi te sjekli višak grmlja i drveća. Izviđači su, redom učenici sedmih razreda, Borna Čuček, Roko Farkaš, Felice Hasan, Mateo Šegović, Luka Treska, Sebastjan Varga i Franjo Maček, također bili vrijedni – odnosili su odsječeno granje, grabljali, dovozili šljunak i poravnavali prilaznu stazu. Slobodno su vrijeme posvetili slobodnim izviđačkim aktivnostima istražujući okolnu šumu.

Za neizostavnu stavku svakoga pametnog, aktivnog i dobro organiziranog boravka u prirodi - roštilj - pobrinuo se kuhar Dejan Herceg te ekipi vratio snagu i dao volju za akciju.

objavio: Martina Horvat Kolar   datum: 19. 10. 2017.

« Ožujak 2024 »