Ispis statistike od 22. 9. 2016.

PŠ Dunjkovec

Glavna 51, Dunjkovec

040/ 829-386

Školska godina 2023. - 24.

Raspored zvona:

1. sat: 8,00 h - 8,45 h

2. sat: 8,50 h - 9,35 h

3. sat: 9,50 h - 10,35 h

4. sat: 10,40 h - 11,25 h

5. sat: 11,30 h - 12,15 h

6. sat: 12,20 h - 13,00 h

INDIVIDUALNA PRIMANJA RODITELJA:

1.D - Melanija Šalamon - srijeda, 3. sat

2.D - Iva Novak - petak, 2. sat

3.D - Višnja Špicar - utorak, 3. sat

4.D Dajana Novak - četvrtak, 3. sat

Škola u prirodi 4.D razreda - Fužine

Veseli četvrtaši cijelu su školsku godinu čekali mjesec svibanj kada je planirana Škola u prirodi.

U ponedjeljak 21. svibnja učenici 4.D okupili su se ispred škole u ranim jutarnjim satima, još uvijek pospani, ali jako uzbuđeni i spremni za avanturu.

Vožnja do prve destinacije brzo je prošla. U NP Risnjak dočekao nas je vodič koji nas je poveo poučnom stazom Leska dugom 4,2 km. Šetnja je bila zanimljiva i poučna pa nam nije bilo teško hodati skoro dva sata. Zatim smo nastavili put do Ogulina gdje smo posjetili Ivaninu kuću bajki, multimedijalni i interaktivni centar bajkovitog stvaralaštva. I bilo je – bajkovito. Sudjelovali smo na radionici gdje nam je Malik Tintilinić dao zadatak da pomoću zvukova odglumimo bajku Šuma Striborova. Dobro smo se nasmijali. Razgledali smo i grad Ogulin i čuli brojne legende o tom gradu. Popili smo vodu sa izvora Cesarovac. Legenda kaže da će djevojke koje popiju vode sa izvora biti zauvijek lijepe i mlade, a dečki će oženiti Ogulinku. Zatim smo prošetali do mjesta gdje se nekad nalazila rodna kuća Ivane Brlić Mažuranić i do Đulinog ponora. Još jedna legenda iz grada Ogulina kaže kako se djevojka Đula zaljubila u vojnika Milana koji je poginuo u ratu, a ona se, zbog nesretne ljubavi, bacila u ponor. Kažu Ogulinjani da se, ako se dobro zagledamo u kamen iznad ponora, može vidjeti Milanovo lice kako gleda u ponor ne bi li pronašao svoju Đulu.

Nakon kraće vožnje stigli smo u Fužine gdje smo se smjestili u hostel i ukusnu večerali, a nakon toga do kasnih sati plesali u disku.

Idućeg dana posjetili smo otok Krk i Crikvenicu. Na otoku Krku nas je dočekala kiša. Posjetili smo Jurandvor i crkvicu sv. Lucije u kojoj je pronađena Bašćanska ploča. Brodićem smo se vozili do otoka Košljuna gdje smo posjetili franjevački samostan, muzej s najmanjim molitvenikom na svijetu u kojem se nalazi molitva Oče naš napisana na sedam jezika, zatim ormar čuda gdje su nas zaprepastila janjeta s jednim okom, dvije glave i šest nogu. Nakon obilnog ručka nastavili smo put Crikvenice gdje smo posjetili Aquarium sa 30 bazena u kojima se nalazi stotinjak vrsta iz Jadranskog mora, te pedesetak tropskih riba. Jedva smo dočekali zasluženo kupanje. More je bilo ugodno i osvježavajuće. Da bi dan bio još ljepši, nakon kupanja počastili smo se sladoledom i polako krenuli prema hostelu. Nakon večere zabavljali smo se u disku, a oko ponoći zaspali kao bebe.

Zadnji dan naše Škole u prirodi najprije smo obilno doručkovali da bismo imali snage za obilazak grada. Prošetali smo po centru Fužina, vozili se vlakićem oko jezera Bajer i Lepenica, a zatim posjetili špilju Vrelo. U špilji nam je bilo hladno, ali zapanjujuće. Špilja je stara oko 3,5 do 4 milijuna godina, dugačka je samo oko 300 metara, a ime je dobila po izvoru, odnosno vrelu koje se nalazi na samom kraju špilje.

Za kraj smo posjetili grad Rijeku. Najprije smo prošetali svetištem na Trsatu, slikali se kod spomenika Svetom ocu – papi Ivanu Pavlu II., a zatim smo se popeli na Trsatsku gradinu odakle puca prekrasan pogled na grad. Naravno da smo sve zabilježili našim fotoaparatima i mobitelima. Nakon Trsata prošetali smo centrom grada, pojeli sladoled i nastavili naš put kući.

Glad nas je zaustavila u Karlovcu u Mc Donaldsu, pa smo siti i umorni nastavili put kućama. Ispred škole su nas dočekali roditelji koji su nam jako nedostajali, ali smo hrabro izdržali bez njih u ova tri dana.

Svi smo se složili da smo se dobro zabavili, ponešto naučili i da ćemo ovu Školu u prirodi još dugo pamtiti i prepričavati.

Četvrtaši iz PŠ Dunjkovec

objavio: Ana Marciuš Knezić   datum: 14. 6. 2018.

« Svibanj 2024 »