Ispis statistike od 22. 9. 2016.

Višnja Špicar - 3. D razred

Mjesečni planovi

Kriteriji vrednovanja

E-mail: visnja.spicar@skole.hr

Vijesti iz našega razreda

Projekt "Ekologija"

Svake godine učenici naše škole realiziraju zajednički školski projekt.

Ove godine proveli su niz radionica vezanih uz ekologiju.

Učenici 1.D razreda za projektni dan koji je održan 23. IV. pripremali su se tijekom ožujka i travnja.

Proveli su istraživanje "Razvrstavanje otpada u obiteljima" sa ciljem da nauče što se odlaže u koji spremnik i koja je vrsta otpada najzastupljenija u njihovim obiteljima.

U školi su pratili rast biljke graha zalijevajući je čistom vodom te vodom onečišćenom uljem, octom, soli, detredžentom za pranje suđa i rublja. Prateći napredovanje biljaka zaključili su da je za rast biljke potrebna čista voda i da biljke venu ili se suše kada dođu u dodir sa onečišćenom vodom.

Pri usvajanju sadržaja vezanih uz odlaganje otpada crtali su strip "Čistko u akciji". Čistko ih je podučio važnosti čistog i lijepo uređenog okoliša.

Kako bi onima koji i dalje bacaju otpad u prirodu ukazali da griješe, pisali su eko poruke i stavljali ih mještanima u poštanske sandučiće.

Sve što su radili, prikazali su na plakatima. Uz plakate, izradili su i spremnike za odlaganje otpada od kartona i kolaža.

Sve naše aktivnosti na projektnom danu prezentirala je Lea koja je uz veliku maminu pomoć pripremila tekst o tome što smo radili. Hrabro je u sportskoj dvorani OŠ Nedelišće stala pred sve učenike i učitelje i lijepo pročitala pripremljeni tekst. Podrška su joj bili Ivan, Borna Š., Borna J. i Fran. Oni su stajali pokraj nje držeći naše plakate.

Svi učenici tijekom ovog projekta pokazali su veliko zalaganje i želju da nauče nešto novo.

Izuzetno su se trudili i pokazali da mogu biti jako uspješni u onome što rade.

Naravno, za uspjeh dijela projekta zaslužni su i roditelji jer su mjesec dana trebali pratiti kako učenici vode svoje tablice odlaganja kućnog otpada.

objavio: Višnja Špicar   datum: 23. 4. 2018.

« Svibanj 2024 »