Ispis statistike od 22. 9. 2016.

Višnja Špicar - 3. D razred

Mjesečni planovi

Kriteriji vrednovanja

E-mail: visnja.spicar@skole.hr

Vijesti iz našega razreda

Projekt "Razglednice Hrvatske" - Đakovo

Veliki školski projekt "Razglednice Hrvatske" okupio je 15. svibnja sve učenike i učitelje naše škole i velik broj roditelja.

Učenici 4. D razreda na tom su projektu predstavili grad Đakovo. Pripreme za prezentaciju na projektnom danu trajale su dugo.

Pred proljetne praznike svaki je učenik dobio zadatak za istraživanje. Potrudili su se saznati što više. U istraživanju, koristili su se materijalima dobivenim od TZ grada Đakova. Naime, učiteljica je kontaktirala TZ Đakova  Oni su se odazvali poslavši puno slikovnog i tekstualnog materijala.

Tako je nastala brošura o Đakovu koja sadrži statističke podatke ,zapise o povijesti Đakova, znamenitostima, manifestacijama, gastronomiji....

Izrađena je lenta prošlosti Đakova . Prema fotografijama znamenitih građevina učenici su slikali motive Đakova. Radovi su uobličeni u razglednice.

Nikša je izradio lijepu prezentaciju o gradu, Luka Fodor se poigrao glinamolom i oblikovao dva lipicanca. Luka Logožar i Ivan Novak izradili su plakat. Na satu LK izrađivali smo kape Ljelja iz Gorjana. Djevojčice su za prezentaciju projekta dobile ogrlicu dukata od pozlačenoga glinamola. I ogrlice smo radili na satu LK:

Tijekom prezentacije uradaka izrađena je kutija na kojoj su predstavljene znamenitosti, manifestacije, gastronomija i poznata ergela.

Na kutiju je stavljena slika Josipa Juraja Strossmayera koji je izuzetno zaslužan za bogatu povijest Đakova.

Sav materijal poslali smo u TZ Đakova. Od njih je stigao odgovor kojim nam čestitaju na dostojnoj prezentaciji njihova grada.

(kliknite na ikonu za otvaranje slika)

objavio: Višnja Špicar   datum: 21. 5. 2017.

« Svibanj 2024 »